В първия си мач след напускането на Фабио Капело Англия загуби от Холандия с 2:3 в приятелска среща, която се превърна в истинско голово шоу на стадион "Уембли" в Лондон. Начело на "Трите лъва" бе временния селекционер Стюарт Пиърс, който в отсъствието на Джон Тери и Уейн Рууни заложи на доста експериментален състав. Головете за успеха на "лалетата" вкараха Ариен Робен (57, 90+2) и Клаас Ян Хунтелаар (59), а за домакините точни бяха Гари Кейхил (85) и Ашли Йънг (90+1)

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол и разочароваха с играта си, след като не създадоха нито едно чисто голово положение. "Лалетата" владееха повече топката, но въпреки това не създадоха опасности пред вратата на Джо Харт. В 33-ата минута Стивън Джерард се контузи и бе сменен от Даниел Стъридж.

След почивката в 57-ата минута гостите излязоха напред в резултата с красив гол на Ариен Робен. Звездата на Байерн (Мюнхен) овладя топката в собствената си половина, след което със самостоятелен рейд достигна до границата на пеналта на домакините и със силен удар прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1. Две минути по-късно Дирк Каут проби по десния фланг и почти от аутлинията центрира към вратарското поле, където Клаас Ян Хунтелаар с глава удвои преднината на "оранжевите" - 0:2. В тази ситуация Хунтелаар и Гари Кейхил сблъскаха главите си и лекарските щабове на двата тима няколко минути трябваше да оказват медицинска помощ.

Пет минути преди края Англия върна един гол, след като Лейтън Бейнс изведе Гари Кейхил зад гърба на защитата на гостите и бранителят на Челси прати топката покрай Стекеленбург за 1:2. В първата минута от даденото от съдията четириминутно продължение Фил Джоунс с пас по земя изведе Ашли Йънг, който сам срещу Стекеленбург не сгреши за 2:2. Само минута по-късно Ван Бомел намери Робен, който със своя запазен параболичен удар прати топката в горния десен ъгъл на Джо Харт, за да оформи крайното 2:3 и да донесе победата на "лалетата".

EnglandNetherlandsАнглия - Холандия 2:3
0:1 Ариен Робен (57), 0:2 Клаас Ян Хунтелаар (59), 1:2 Гари Кейхил (85), 2:2 Ашли Йънг (90+1), 2:3 Ариен Робен (90+2)