Съперникът на България в квалификациите за Мондиал 2018 Холандия спечели с 3:2 при гостуването си Уелс в контролна среща, която се игра в Кардиф. Така неуспелите да се класират за Евро 2016 във Франция „лалета” повдигнаха малко самочувствието си с успех над тим, който ще играе на турнира на Стария континент следващото лято.

Бас Дост (32) се възползва от грешка на Ашли Уилямс и даде аванс на гостите. В последните секунди на първата част Джо Алън пропусна дузпа за Уелс, но при добавката Джо Ледли изравни за 1:1.

"Лалетата" отново поведоха в началото на втората част, когато Ариен Робен (55) се разписа след пробив по дясното крило и силен удар. Емир Хуус (70) засече центриране на Джо Алън и отново изравни резултата, но Ариен Робен (81) с втория си гол в мача след пас на Бас Дост донесе успеха за „оранжевите”.

Уелс – Холандия 2:3
0:1 Бас Дост (32), 1:1 Джо Ледли (45+3), 1:2 Ариен Робен (55), 2:2 Емир Хуус (70), 2:3 Ариен Робен (81)

Уелс: Хенеси, Гънтър, Честър, А. Уилямс, Дейвис, Тейлър, Ледли, Алън, Кинг, Дж. Уилямс, Лоурънс.

Холандия: Силесен, Янмаат, Брума, Ван Дайк, Блинд, Конголо, Класи, Снайдер, Промс, Робен, Дост.