Ейре очаквано разби у дома аутсайдера Гибралтар със 7:0 в среща от група „D” на квалификацииите за Евро 2016 във Франция. Роби Кийн се отчете с хеттрик за успеха на ирландците, два гола добави Джеймс Маклийн, а веднъж се разписа и Уесли Хулахан, докато вратарят на гостите Джордан Перес си вкара автогол.

Головото шоу започна още в 6-ата минута, когато Ейдън Макгийди изведе Роби Кийн и нападателят на ЛА Галакси бе точен за 1:0. В 14-ата минута отново Кийн вкара за 2:0, но този път след асистенция на Хулахан. Четири минути по-късно Кийн оформи и своя хеттрик за класическото 3:0. Този резултат остана непроменен до края на първата част.

Почти веднага след почивката в 46-ата минута Джеймс Маклийн се разписа за 4:0 след пас на Роби Кийн. В 51-ата минута вратарят на гостите Джордан Перес си вкара автогол за 5:0, а две минути по-късно Джеймс Маклийн вкара втория си гол в мача за 6:0. В 56-ата минута и Уесли Хулахан се разписа в този мач за 7:0, като този резултат се оказа и краен, след като ирландците значително намалиха оборотите.

След успеха си Ейре излезе еднолично начело в групата с пълен актив от 6 точки, а Гибралтар е на дъното без точков актив. Следващият мач на ирландците е срещу световния шампион Германия в Гелзенкирхен.

Ейре – Гибралтар 7:0
1:0 Роби Кийн (6), 2:0 Роби Кийн (14), 3:0 Роби Кийн (18-дузпа), 4:0 Джеймс Маклийн (46), 5:0 Джордан Перес (51-автогол), 6:0 Джеймс Маклийн (53), 7:0 Уесли Хулахан (56)