Роби Кийн вкара първия си гол за Селтик при победата с 4:2 над Дънфърмлин в мач от петия кръг на купата на Шотландия.

“Детелините” обърнаха резултата от 1:2 до 3:2 преди Кийн да оформи резултата с попадение от дузпа в 66-ата минута. Той сам спечели наказателния удар, след като бе повален от защитника Остин Маккан.

Това бе 11-ият гол на ирландския нападател от началото на сезона, но останалите бяха реализирани с екипа на Тотнъм преди да бъде преотстъпен на Селтик в началото на седмицата.

С този успех “детелините” се присъединиха към Дънди, Хибърниън, Килмарнък, Рос Каунти и Дънди Юнайтед на четвъртфиналите на турнира.

Рейнджърс ще трябва да търси прогрес напред в преиграване със Сейнт Мирън, след като вчера двата тима направиха 0:0. Същото ще стори и Абърдийн, който завърши 1:1 с Рейт Роувърс./БЛИЦ