Милан продължава без домакинска загуба от началото на сезона и в мач от 7 кръг на Серия “А” се наложи с 3:0 над Палермо.

Антонио Ночерино вкара срещу бившия си клуб, а Робиньо и Антонио Касано добавиха по едно попадение за “росонерите”, които вече са на три точки от върха на класирането.

Касано, който се разписа два пъти за Италия във вторник, пропусна две чисти положения в 13-ата и 18-ата минута. Вратарят на Палермо Александрос Цорвас спаси два удара на завърналия се след контузия Робиньо.

Гръцкият страж нямаше какво да стори в 40-ата минута, когато Алберто Акуилани продължи към Ночерино центриране на Златан Ибрахимочив. Бившият играч на Палермо вкара на празна врата на предишния си тим, но не отпразнува попадението.

Десет минути след почивката Робиньо получи пас от Ибрахимович и с увереност би покрая Цорвас. Касано вкара трети гол в 63-ата минута, след като преди това негово попадение бе отменено заради засада.

“Индивидуалният талант на Робиньо, Касано и Ибра направиха разликата в мача. Когато и тримата са на терена, можем да създадем много опасности. Трябва да продължим с победите и да започнем да се изкачваме в класирането”, заяви треньорът на Милан Масимо Алегри./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 7 КРЪГ
15.10.11
19:00 ч.
Катания – Интер 2:1
0:1 Естебан Камбиасо (6), 1:1 Серджио Алмирон (47), 2:1 Франческо Лоди (50-дузпа)