Робиньо се завърна в Сантос с победен гол за успеха с 2:1 срещу големия градски съперник Сао Пауло в мач от шампионата на щата Паулиста.

Нападателят се появи на терена в 57-ата минута и бързо показа признаци на старата си форма, като сътвори някои хубави комбинации с 18-годишния талант Неймар.

Пет минути преди при една контраатака Уесли центрира отдясно и на близката греда Робиньо засече топката с пета за победния гол за Сантос.

Острието се завърна в Бразилия в началото на седмицата, когато бе преотстъпен под наем от Манчестър Сити. Той се опитва да възвърне формата си и да си спечели място в националния отбора за Мондиал 2010.

Сантос взе ранен аванс, когато Неймар бе точен от дузпа, отсъдена за събаряне на Уесли в наказателното поле. Сао Пауло изравни в 66-ата минута, когато Рожер се разписа с глава. Успехът изкачи Сантос на първото място в шампионата с 16 точки от 7 мача, със същият актив е и Ботафого. Сао Пауло е седми с 11 точки./БЛИЦ