Рода изпадна от Ередивизи, въпреки че в мач от последния 34 кръг на редовния сезон победи Го Ахед Игълс с 0:1 като гост. Единственото попадение в мача реализира Дави де Бюле в 16-ата минута.

Изпадането на тима от Керкраде беше осигурено от домакинската издънка на шампиона Аякс, който направи 2:2 с НЕК Наймеген. И двата гола за гостите реализира иранецът Алиреза Яханбахш, като второто му попадение падна две минути преди края. Така НЕК Наймеген завърши с точка пред Рода и ще играе плейофи за оставане.

Твенте – Цволе 2:2

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 71, 2.Фейенорд 67, 3.Твенте 63, 4.ПСВ Айндховен 59, 5.Хееренвеен 67, 6.Витес 55, 7.Грьонинген 51, 8.АЗ Алкмаар 47 и др.

Аякс – шампион (участва в групите Шампионската лига)