Рома продължава с разочароващото си представяне от началото на сезона. "Вълците" отпаднаха на 1/8-финалите от Купата на Италия, след като отстъпиха на "Олимпико" на втородивизионния Специя след изпълнение на дузпи - 0:0 в редовното време и 2:4 при 11-метровите удари.

Тимът на Руди Гарсия изнесе поредната си слаба продукция през настоящата кампания и в редовните 90 минути така и не намери пътя към вратата на гостите.

При дузпите с грешки се отличиха Миралем Пянич и Един Джеко. Ударът на първия бе отразен от стража на гостите, а босненският нападател не улучи вратата. Даниеле Де Роси и Лукас Дин реализираха хладнокръвно от бялата точка, но това нямаше значение. Гостите от Специя пък показаха железни нерви и с 4 последователни гола триумфираха. Терци, Нене, Хуанде и Акампора реализираха без проблеми дузпите си и пратиха Специч на четвъртфиналите.

Рома няма успех вече в последните си 7 мача във всички турнири и бъдещето на Руди Гарсия начело на тима е под сериозна въпросителна.

РОМА - СПИЦИЯ 2:4 след дузпи, 0:0 в редовното време