Рома вкара два гола в първия половин час за победата с 3:2 над Базел в мач от Група “Е” на Шампионската лига. Така “вълците” победиха швейцарския шампион пред погледа на Роджър Федерер и си върнаха за домакинската загуба от същия съперник преди две седмици.

Гол на Жереми Менез и попадение на Франческо Тоти от дузпа дадоха добър ананс на Рома преди Александер Фрай да върне Базел в мача, след като се разписа в 69-ата минута.

Резервата Леандро Греко възстанови аванса да гостите от два гола в 78-ата минута, като се разписа само две минути след появата си на терена.

Попадение на Чедран Шакири върна надеждите на Базел седем минути преди края, но швейцарският тим не успя да стигне до равенството. Домакините довършиха мача в намален състав заради втория жълт картон на Валентин Щокер в последната минута.

Рома заема второто място в групата с шест точки. Лидер е Байерн с 12. Базел има три точки, колкото и ЧФР Клуж./БЛИЦ

Базел – Рома 2:3
0:1 Жереми Менез (17), 0:2 Франческо Тоти (26-дузпа), 1:2 Александер Фрай (69), 1:3 Леандро Греко (78), 2:3 Чедран Шакири (83)

bazelБазел: 1.Франко Костансо, 22.Самуел Инкоом, 19.Давид Абрахам,  28.Бег Ферати (88-11.Скот Чипърфийлд), 20.Бехранг Сафари, 17.Чедран Шакири, 10.Жил Япи-Япо, 8.Бенямин Хугел, 14.Валентин Щокер, 9.Марко Щрелер, 13.Александер Фрай

romaРома: 27.Жулио Серджо, 77.Марко Касети, 4.Жуан, 29.Николас Бурдисо (81-25.Гиерме Бурдисо), 17.Джон Арне Рийзе, 94.Жереми Менез (74-23.Леандро Греко), 16.Даниеле де Роси, 30.Фабио Симплисио, 20.Симоне Перота, 10.Франческо Тоти, 9.Мирко Вучинич (70-22.Марко Бориело)