Рома победи Интер с 2:1 в първи полуфинал в турнира за Купата на Италия. Днес мачът в италианската столица предложи качествен футбол, който със сигурност се е харесал на любителите на калчото.

Домакините започнаха много силно и вкараха ранен гол още в 13-ата минута. Младокът Алесандро Флоренци засече едно центриране и с глава простреля вратаря на “нерадзурите” Самир Ханданович – 1:0.

После “вълците” уцелиха и гредата, преди в 33-ата минута отново да ликуват. Матия Дестро пак с глава направи 2:0. Секунди преди почивката обаче ветеранът Естебан Камбиасо центрира от фаул и Паласио изпревари вратаря Маартен Стекеленбург за 2:1.

Голмайсторът пропусна да изравни в средата на второто полувреме. В 80-ата минута резервата на Интер Рикардо Алварес също не успя да преодолее Стекеленбург от десетина метра.

Интригата остана жива за реванша на "Сан Сиро", който е чак на 17 април. Победителят от сблъсъка ще срещне този от Ювентус-Лацио. Първата среща в Торино завърши 1:1.

РОМА - ИНТЕР 2:1
1:0 Флоренци (13), 2:0 Дестро (33), 2:1 Паласио (43)

Рома: Стекеленбург, Пирис, Маркиньос (60 - Кастан), Бурдисо, Балдзарети - Брадли, Тахсидис, Флоренци (78 - Перота) - Ламела, Дестро, Тоти (85 - Маркиньо).

Интер: Ханданович - Ранокия, Киву, Жуан - Оби (46 - Нагатомо), Санети, Камбиасо, Бенаси (64 - Гаргано), Перейра (75 - Алварес) - Гуардин - Паласио.

Съдия: Андреа Де Марко