Ранен гол на Симоне Перота се оказа достатъчен на Рома за победата с 1:0 над Киево в мач от 34 кръг на Серия “А”. На два пъти играчите на “вълците” удариха и гредите на вратата на Стефано Сорентино.

С този успех столичният тим прекъсна серията си от три поредни домакински загуби за първенство и Купата на Италия. Рома зарази и шансовете си в битката за местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Единственото попадение в мача падна в четвъртата минута, когато Роберто Гуана не успя да изчисти добре топката. Това позволи на Даниеле де Роси и Франческо Тоти да комбинират помежду си и да изведат Перота в чиста позиция.

33-годишният бивш италиански национал не пропусна и вкара гол на бившия си клуб. Перота премина от Киево в Рома през 2004 г. Той бе в състава на “летящите магарета” при последната победа на тима над “вълците” през 2003 г./БЛИЦ