Рома победи Каляри с класиката 3:0 в среща от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. През целия мач „вълците” бяха пълни господари на терена и правеха, каквото си поискат. Още в 22-ата минута те откриха резултата в своя полза след точно изпълнена дузпа от Франческо Тоти, който прати топката точно в средата на вратата - 1:0. Това бе трето попадение на Принца на Рим от началото на сезона. Наказателният удар бе отсъден заради непозволено задържане на Даниеле де Роси в наказателното поле на гостите. В 39-ата минута Марко Бориело можеше да удвои преднината на домакините, но диагоналният му удар бе избит с крак от вратаря Микаел Агаци. До края на полувремето не паднаха нови попадения.

След почивката в 69-ата минута Даниеле де Роси можеше да вкара втори гол за "вълците", но вратарят Агаци изби удара му в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Жуан скочи над всички и стреля с глава към стража на Каляри, който първо изби топката, но тя попадна в Симоне Перота, който отблизо я довкара в мрежата за 2:0. Каляри можеше да намали в 81-ата минута, но нападателят Алесандро Матри, който бе излязъл сам срещу вратаря на Рома Жулио Сержио, стреля много неточно покрай вратата. В продължението на срещата Жереми Менес се измъкна от защитата, финтира майсторски вратаря Агаци и на празна врата оформи крайното 3:0.

С този си успех Рома се изкачи на второ място във временното класиране с актив от 38 точки и се доближи на само 3 пункта от лидера Милан, който утре вечер посреща Чезена в последен мач от кръга. Каляри пък си остана на деветото място със своите 26 точки, които имаше и преди този кръг. /БЛИЦ