Рома победи с 3:1 Сиена като гост, но се измъчи за да стигне до трите точки. Римските “вълци” губеха с 0:1 до 63-ата минута, а едва в последния половин част успяха да направят обрата.

Рома започна по-активно мача и натисна съперника в неговата половина. Изненадващо обаче при една от редките си атаки домакините се добраха до ъглов удар. При изпълнението му бранителят Луиш Нето надскочи персоналния си пазач и откри резултата.

До края на първата част “вълците” продължиха да контролират играта, но вратарят Пеголо на няколко пъти обезсърчи Тоти и компания. Безгрешните спасявания на стража продължиха до 63-ата минута, когато в крайна сметка той капитулира. Алесандро Флоренци получи топката в наказателното поле и по чудесен начин я насочи към Дестро, който с глава изравни.

В 86-ата минута бранител на Сиена сгреши фатално в опит да върне топката към вратаря и тя попадна в Перота, който с лекота покачи на 2:1. Във втората минута на добавеното време гостите организираха бърза контраатака, при която Тоти подаде на Пянич, той продължи към оставения съвсем сам Дестро и нападателят с лекота оформи крайния резултат.

Другият римски отбор Лацио също стигна много трудно до трите точки в домакинството си на Парма. Джузепе Биава откри в 25-ата минута, а малко по-късно Мирослав Клозе покачи на 2:0. Явно преднината подейства успокоително на “орлите”, които през втората част бяха неузнаваеми. След почивката Парма се настани изцяло в половината на Лацио, а вратарят Албано Бисари се чувстваше като на стрелбище.

В 66-ата минута Ишак Белфодил се разписа за 1:2, след като първо пропусна дузпа, но се реваншира при добавката. Малко по-късно Бисари направи поредното си блестящо спасяване при нов удар на Белфодил. До края римляните продължиха да треперят, но все пак успяха да удържат деветата си победа в шампионата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
30.11.12
21:45 ч.

Катания – Милан 1:3
1:0 Легроталие (11), 1:1 Ел Шаарави (53), 1:2 Боатенг (56), 1:3 Ел Шаарави (90)

01.12.12
21:45 ч.
Ювентус – Торино 3:0
1:0 Клаудио Маркизио (57), 2:0 Себастиан Джовинко (67), 3:0 Клаудио Маркизио (84)
02.12.12
13:30 ч.
Наполи – Пескара 5:1
1:0 Инлер (9), 2:0 Хамшик (15), 2:1 Бярнасон (18), 3:1 Кавани (58-д), 4:1 Кавани (63), 5:1 Инлер (78)
02.12.12
16:00 ч.
Болоня – Аталанта 2:1
1:0 Диаманти (16), 1:1 Херман Денис (50), 2:1 Габиадини (70)
02.12.12
16:00 ч.
Дженоа – Киево 2:4
0:1 Палоски (14-дузпа), 0:2 Палоски (22), 1:1 Саид (40), 1:3 Палоски (45), 2:3 Янкович (56), 2:4 Стоян (89)
Лацио – Парма 2:1
1:0 Биава (25), 2:0 Мирослав Клозе (34), 2:1 Белфодил (66)
02.12.12
16:00 ч.
Сиена – Рома 1:3
1:0 Нето (25), 1:1 Дестро (63), 1:2 Симоне Перота (86), 1:3 Дестро (90)
02.12.12
16:00 ч.
Удинезе – Каляри 4:1
1:0 Перейра (34), 2:0 Ангела (39), 3:0 Данило (48), 4:0 Паскуале (66), 4:1 Десена (80)
02.12.12
21:45 ч.
Фиорентина – Сампдория (ББТ)
Баланс: 120 мача, 43 победи за Фиорентина, 44 равенства, 33 победи за Сампдория

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК