Съперниците на ЦСКА и Левски в турнира Лига Европа съответно Рома и Лацио допуснаха поредните си издънки в италианската Серия “А”. Рома загуби домакинството си на Ливорно с 0:1. Единственото попадение реализира Тавано в 40-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко в 65-ата минута, когато вратарят Де Лусия получи втори жълт и съответно червен картон. Треньорът Русо се наложи да пусне в игра резервния страж Бенуси на мястото на Пулцети. И в този мач треньорът на Рома Кладио Раниери не използва легендата Франческо Тоти, а атаката бе водена от Жереми Менес и Мирко Вучинич.

Лацио падна като гост на Бари с 0:2. Головете за домакините реализираха Барето в 11-ата минута и Меджорини в 69-ата минута.

Ювентус победи с 1:0 Сиена като гост и записа първи успех от четири мача в Серия "А". Единственото попадение реализира бразилският голмайстор Амаури с глава в 72-ата минута след подаване на Диего.

Българският национал Валери Божинов изигра пълни 90 минути за Парма при поражението с 1:3 в гостуването на Аталанта. Валери имаше шанс да реализира в 61-ата минута, но нямаше късмет да прати топката в ъгъла на противниковата врата.

Домакините откриха в 43-ата минута след гол от дузпа на Хайме Валдес, отсъдена за игра с ръка на Кристиян Панучи. В началото на втората част Симоне Тирибоки удвои с глава, което бе неговият четвърти пореден гол в първенството. Малко преди края резервата Алберто Палоски с глава намали, но няколко минути по-късно Федерико Пелусо реши мача с първия си гол в Серия "А" за 3:1./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А", 9 КРЪГ

Днес (25 октомври)
Аталанта – Парма 3:1
1:0 Валдес (43-д), 2:0 Тирибоки (53), 2:1 Палоски (78), 3:1 Пелусо (85)

Бари – Лацио 2:0
1:0 Барето (11), 2:0 Меджорини (69)

Каляри – Дженоа 3:2
0:1 Место (20), 1:1 Биондини (55), 1:2 Флокари (59), 2:2 Нене (78-д), 3:2 Лацари (87)

Фиорентина – Наполи 0:1
0:1 Маджо (88-д)

Палермо – Удинезе 1:0