Рома задържа интригата в битката за второто място в Серия „А”. „Вълците” спечелиха гостуването си на Чезена с 1:0 в мач от 28-ия кръг. В герой за столичани се превърна Даниеле де Роси. Опитният халф вкара единственото попадение в 41-ата минута. Рома е втори във временното класиране с 53 точки, лидерът Ювентус е с 67.

Това беше първа победа за "вълците" от 8 февруари насам след 4 поредни ремита в първенството. Дебют за тях записа турчинът Салих Учан.

Трети в класирането е Лацио с 49 точки. „Орлите” биха Верона с 2:0 Фелипе Андерсон отпразнува новия си договор с гол още в 5-ата минута след точен удар с глава. Билия пък нацели напречната греда с удар от границата на наказателното поле. Антонио Кандрева реши всичко с гола си за 2:0 секунди преди почивката.

Милан – Каляри 3:1
1:0 Жереми Менез (21), 1:1 Диего Фариас (47), 2:1 Филип Мексес (49), 3:1 Жереми Менез (78-дузпа)
22.03.15
13:30 ч.
Емполи – Сасуоло 3:1
1:0 Рикардо Сапонара (46), 1:1 Даниеле Ругани (49-автогол), 2:1 Леван Мчедлидзе (59), 3:1 Рикардо Сапонара (60)
Наполи – Аталанта 1:1
0:1 Маурисио Пиниля (72), 1:1 Дуван Сапата (89)
22.03.15
21:45 ч.
Удинезе – Фиорентина 2:2
1:0 Мола Вагу (15), 1:1 Марио Гомес (50), 1:2 Марио Гомес (53), 2:2 Панайотис Коне (62)