Рома и Милан завършиха 1:1 в дерби от 19-ия кръг на италианската Серия „А”. Ремито увеличи напрежението върху двамата треньори Руди Гарсия и Синиша Михайлович.

Антонио Рюдигер даде аванс на „вълците” още в 4-ата минута, след като засече центриране на Миралем Пянич от пряк свободен удар. После Пянич направи пропуск след отличен рейд на Садик, а Донарума изби в гредата удар с глава на Рюдигер след корнер. В 50-ата минута гостите изравни. Тогава Хонда овладя на десния фланг и центрира на далечната греда, а Юрай Кучка надскочи Флоренци и мощно с глава заби зад гърба на вратаря Войчех Шчесни за 1:1.

Стражът по-късно отрази шут на Бака след хубав пас на Сапата. Този пропуск изкара извън нерви Синиша Михайлович и той ритна бутилка минерална вода, за което съдията го изгони в трибуните.Това бе шесто реми в последните 7 мача на Рома. „Римляните” остават пети с 34 точки, а Милан е шести с 29.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 19 КРЪГ
09.01.16
16:00 ч.
Карпи – Удинезе 2:1
1:0 Пасчути (26), 2:0 Лоло (70), 2:1 Запата (72)
09.01.16
19:00 ч.
Фиорентина – Лацио 1:3
0:1 Балде Кейта (45), 0:2 Сергей Милинкович-Савич (90+1), 1:2 Факундо Ронкалия (90+2), 1:3 Фелипе Андерсон (90+6)