Рома и Интер не успяха да се победят и завършиха 1:1 на „Олимпико” в дербито от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. Франческо Тоти (22-дузпа) даде преднина на "вълците", а Родриго Паласио (45) изравни за "нерадзурите".

Двубоят започна с натиск на „римските вълци”, които още в 11-ата минута вкараха гол чрез Освалдо, но попадението бе отменено заради положение на засада. Усилията на домакините все пак дадоха резултат в 22-ата минута, когато капитанът Франческо Тоти реализира за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Андреа Ранокия срещу Майкъл Брадли. Постепенно Рома изпусна инициативата и Интер овладя средата на терена, а в последната минута на първата част и изравни, след като Фреди Гуарин проби отдясно и сервира топката в краката на Родриго Паласио, който вкара за 1:1 от непосредствена близост.

В началото на втората част „вълците” натиснаха и съвсем скоро Освалдо излезе сам срещу вратаря Ханданович, но словенският страж на „нерадзурите” изби топката от краката му. Франческо Тоти се добра до топката, но не стигна до нещо повече от корнер. Лека полека гостите изравниха играта и на свой ред организираха няколко опасни контраатаки. В самия край Рома се опита да стигне до победата, като в 84-ата минута удар на Ламела бе отразен със сетни усилия от Ханданович. Финалният щурм на домакините не даде резултат и в крайна сметка те трябваше да се задоволят само с точката.

След равенството Рома е на седмо място с 33 точки и на 3 пункта от зоната, даваща право на квоти за евротурнирите. Интер пък е на четвърта позиция с 39 пункта и на 4 точки от зона Шампионската лига. В сряда двата тима отново ще се срещнат на „Олимпико” в първа среща от полуфиналите на турнира за Купата на Италия.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 21 КРЪГ
19.01.13
19:00 ч.
Палермо – Лацио 2:2
0:1 Серджо Флокари (10), 1:1 Егидио Аревало (70), 2:1 Пауло Дибала (81), 2:2 Андерсон Ернанес (84-дузпа)
19.01.13
21:45 ч.
Ювентус – Удинезе 4:0
1:0 Пол Погба (41), 2:0 Пол Богба (66), 3:0 Мирко Вучинич (72), 4:0 Алесандро Матри (80)
20.01.13
13:30 ч.
Фиорентина – Наполи 1:1
1:0 Факундо Ронкалия (33), 1:1 Единсон Кавани (42)
20.01.13
16:00 ч.
Милан – Болоня 2:1
1:0 Джампаоло Пацини (65), 2:0 Джампаоло Пацини (82), 2:1 Филип Мексес (84-автогол)
20.01.13
16:00 ч.
Аталанта – Каляри 1:1
0:1 Микеле Канини (2-автогол), 1:1 Гулиелмо Стендардо (57)
20.01.13
16:00 ч.
Дженоа – Катания 0:2
0:1 Гонсало Бергесио (4), 0:2 Пабло Бариентос (86)
20.01.13
16:00 ч.
Киево – Парма 1:1
0:1 Ишак Белфодил (40), 1:1 Алберто Палоски (56)
Пескара – Торино 0:2
0:1 Марио Сантана (4), 0:2 Алесио Черчи (41)
20.01.13
21:45 ч.
Рома – Интер 1:1
1:0 Франческо Тоти (22-дузпа), 1:1 Родриго Паласио (45)

Заб.: Посоченият баланс е само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК