Рома се класира на четвъртфиналите на купата на Италия, слез като се наложи с 3:1 над втородивизионния Триестина след обрат.

„Вълците” бяха дали почивка на част от титулярите си и на привлечения наскоро под наем от Байерн Лука Тони.

Нападателят на Триестина Луиджи Дела Рока даде аванс на тима си още в петата минута от дузпа, но Матео Бриги изравни точно преди почивката.

Нападателите Мирко Вучинич и Жулио Баптища донесоха победата на Рома с попаденията си през второто полувреме.

Лидерът в класирането на Серия „А” Интер си бе гарантирал класиране на четвъртфиналите още през декември след победа с 1:0 над Ливорно.

Градският съперник на „нерадзурите” Милан в сряда играе срещу третодивизионния Новара, а намиращият се в слаба форма напоследък Ювентус играе с Наполи. При загуба треньорът на „бианконерите” Чиро Ферара може да загуби поста си./БЛИЦ