Американският национал Майкъл Брадли и Алесандро Флоренци вкараха по един гол през второто полувреме за победата на Рома с 2:1 над Ливърпул в контролна среща, играна в Бостън на бейзболния стадион на Бостън Ред Сокс “Фенуей Парк”. Както е известно, Ливърпул и Ред Сокс имат един и същи собственик – “Фенуей Спортс Груп”.

Брадли, който е син на бившия национален селекционер на САЩ Боб Брадли, се разписа с десния крак в 63-ата минута. Попадението му изправи на крака 37 169 зрители по трибуните, които започнаха да скандират “Ю Ес Ей! Ю Ес Ей!”.

Флоренци удвои аванса на “вълците” в 69-ата минута. Той вкара само две минути след появата си на терена. Чарли Адам върна едно попадение за Ливърпул десет минути преди края на срещата.

“Червените” бяха без капитана си Стивън Джерард, Анди Керъл и Глен Джонсън, които получиха по-дълга почивка заради участието си на Евро 2012. Липсваше и Луис Суарес, който е на олимпийските игри в Лондон с отбора на Уругвай.