Рома триумфира в дербито срещу Интер от 26-ия кръг на италианската Серия "А". Столичани победиха с 3:1 като гости.

„Вълците“ поведоха рано в мача. Раджа Наинголан откри в 12-ата минута. Барза контраатака свари неподготвена отбраната на домакините. Халфът получи извеждащ пас от Един Джеко, проби по лявото крило, финтира бранител в синьо-черно, сви към ъгъла на наказателното поле и оттам с премерен изстрел матира изненадания Семир Ханданович за 0:1.

В 56-ата минута отново Наинголан наказа Интер с второто си попадение в срещата. Изпълнението на Раджа беше фантастично. Той пое топката в своята половина, пробяга близо 60 метра, стигна пеналта и с бомбен шут препарира Ханданович за 0:2.

В 81-ата минута „нерадзурите“ намалиха. Мауро Икарди беше изведен перфектно от Перишич на празна врата, протегна крак и отклони топката в мрежата за 1:2.

Само 4 минути по-късно обаче Джеко беше изпуснат от защитата на Интер, нахлу в пеналта и там беше повален от Медел. Реферът Паоло Талиавенто без колебание посочи „бялата точка“, а Диего Пероти вкара дузпата, за да оформи крайното 1:3.

Рома е втори във временното класиране с 59 точки, лидерът Ювентус е с 66. Интер е шести с 48 т.