Рома победи у дома Пармс с 4:2 в доиграването на мача им от 22-ия кръг на италианската Серия „А” и съкрати аванса на лидера Ювентус до 8 точки.

Срещата започна от 9-ата минута, когато бе прекъснат. Само след три минут игра обаче Жервиньо на празна врата вкара за 1:0. Франческо Тоти намери със страхотен пас Матия Дестро, който сам срещу Миранте нацели гредата, след което топката попадна в Жервиньо и след това в мрежата. Минута по-късно Жервиньо отново се разписа, но този път попадението бе отменено заради засада.

В 15-ата минута Африе Акуа изравни за 1:1 с първия си гол в Серия "А". Радостта на „дуковете” обаче бе повече от кратка, тъй като минута по-късно легендата на домакините Франческо Тоти вкара красив гол за 2:1. Попадението бе негово седмо за сезона и общо 19-о срещу този съперник. В 40-ата минута Дестро с глава удари втора греда в мача.

След почивката в 49-ата минута Миралем Пянич вкара гола на спокойствието за домакините – 3:1. В 84-ата минута Родриго Тадей окончателно предреши изхода от срещата, разписвайки се с глава за 4:1. Минута преди края пък Джонатан Биабиани оформи крайното 4:2 с премерен удар от границата на наказателното поле.

С успеха си Рома събра 73 точки и се доближи на 8 точки от лидера Ювентус, а в същото време увеличи преднината си пред третия Наполи на 10 пункта. След третата си поредна загуба Парма остана на шесто място с 47 точки.

Рома - Парма 4:2
1:0 Жервиньо (12), 1:1 Африе Акуа (15), 2:1 Франческо Тоти (16), 3:1 Миралем Пянич (49), 4:1 Родриго Тадей (84), 4:2 Джонатан Биабиани (89)