Рома победи с 1:0 Наполи в първия мач от програмата на 29-ия кръг на Серия "А". Двубоят се състоя на "Олимпико" пред 40 хиляди зрители. Автор на единственото попадение стана Миралем Пянич, който отбеляза в 25-ата минута, след като получи отлично подаване от Флоренци. Босненецът не се беше разписвал от 30 ноември. Именно тогава "вълците" бяха спечелили за последно на собствен терен - 4:2 над Интер. Днес избраниците на Руди Гарсия стигнаха до победата над Наполи и по този начин спряха негативната си серия като домакин.

След успеха Рома събра 56 точки, отдалечавайки се от третия във временното класиране Лацио, който е с 52 и мач по-малко. Наполи е пети с 47 точки.

Освен попадението на Пянич, през първото полувреме имаше и още една интересна ситуация. В 38-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Манолас игра с ръка след удар на Де Гузман в наказателното поле. Малко след това Адем Ляич пропусна да удвои.

В 53-ата минута пък Дрийс Мертенс преодоля двама защитници на Рома и стреля, но Морган де Санктис спаси. Гостите пропиляха нов шанс в 67-ата, когато Маноло Габиадини получи добро подаване и стреля, но неточно. Малко преди края Итурбе можеше да реши спора, но пропусна, след като излезе сам срещу Мариано Андухар и срещата приключи 1:0.

РОМА - НАПОЛИ 1:0
1:0 Миралем Пянич (25)