Рома победи като домакин Фулъм с 2:1 в мач от група “Е” на турнира Лига Европа. Италианците изоставаха с 0:1, но обърнаха резултата в своя полза и спечелиха важни три точки към 1/16-финалите в надпреварата. Нападателят на гостите откри резултата в 19-ата минута след точно изпълнена дузпа.

Веднага след почивката холандският арбитър Кевин Блом изгони Ерик Невланд с директен червен картон. Така се стигна до 69-ата минута, когато Рийзе с премерен шут успя да прокара топката през цял куп от тела за 1:1. Десет минути по-късно Окака-Чука с глава донесе победата с 2:1.

В последната 90-ата минута гостите останаха с 9 човека, след като и Кончески получи червен картон.

Така Рома събра актив от 7 точки и е на три след лидера Базел. Фулъм остава трети с 5 точки, а ЦСКА е на последно място с 1 точка./БЛИЦ