Рома оглави класирането в Серия “А”, след като в мач от 33 кръг се наложи с 2:1 като домакин на Аталанта. Милан остана на три точки зад градския съперник Интер след 2:2 срещу Катания.

“Вълците” се възползваха от поредната грешна стъпка на Интер, който снощи направи 2:2 с Фиорентина и с победа над “бергамаските” излязоха начело в таблицата. Успехът над застрашения от изпадане Аталанта дойде след попадения на Мирко Вучинич и Марко Касети, докато почетното попадение за гостите бе реализирано от Симоне Тирибоки.

Милан не успя да притисне градския си съперник и след 2:2 с Катания. Сицилианския тим поведе с два гола през първото полувреме, като с попадение и асистенция се отчете Макси Лопес. През втората част на два пъти за “росонерите” точен бе Марко Бориело.

Лацио се отдалечи на 6 точки от зоната на изпадащите, след като записа впечатляващ обрат за победата с 3:2 като гост на Болоня. Домакините имаха аванс от два гола след четвърт час игра, но “орлите” успяха да стигнат до успеха./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 33 КРЪГ
От 10 април (събота)
Наполи – Парма 2:3
1:0 Фабио Куалярела (3), 1:1 Лука Антонели (64), 1:2 Алесандро Лукарели (68), 2:2 Марек Хамшик (78), 2:3 Луис Хименес (87)

Фиорентина – Интер 2:2
1:0 Кейрисон (11), 1:1 Диего Милито (74), 1:2 Самуел Ето`о (80), 2:2 Пер Кролдруп (82)

На 11 април (неделя)
Рома – Аталанта 2:1
1:0 Мирко Вучинич (12), 2:0 Марко Касети (27), 2:1 Симоне Тирибоки (53)

Сиена – Бари 3:2
0:1 Емануел Ривас (13), 1:1 Абделкадер Гезал (18), 1:2 Хоси Игнасио Кастийо (22), 2:2 Абделкадер Гезал (62), 3:2 Алеандро Роси (66)

Ювентус – Каляри 1:0
1:0 Джорджо Киелини (35)

Милан – Катания 2:2
0:1 Макси Лопес (12), 0:2 Адриан Рикиути (43), 1:2 Марко Бориело (48), 2:2 Марко Бориело (80)

Палермо – Киево 3:1
0:1 Маркос Де Паула (18), 1:1 Хавиер Пасторе (28), 2:1 Фабрицио Миколи (29-дузпа), 3:1 Фабрицио Миколи (53)

Болоня – Лацио 2:3
1:0 Роберто Гуана (12), 2:0 Даниеле Портанова (16), 2:1 Стефано Маури (44), 2:2 Андре Гонсалвеш (63), 2:3 Томазо Роки (68)

Ливорно – Удинезе 0:2
0:1 Алексис Санчес (8), 0:2 Антонио ди Натале (35)