Рома победи с 2:1 Лече в последния двубой от 12-ия кръг на Серия "А". "Вълците" заслужено стигнаха до трите точки, тъй като създадоха много повече положения от своя съперник и можеха да спечелят и по-убедително. Миралем Пянич и Фернандо Гаго отбелязаха за домакините, а за гостите се разписа Андреа Бертолачи.

В 26-ата минута Родриго Тадей нахлу в наказателното поле и върна към Миралем Пянич, който от близко разстояние направи 1:0. Само три минути по-късно Боян Къркич от подобна позиция пропусна да удвои преднината домакините. "Вълците" отбелязаха втори гол в 53-ата минута, когато Фернандо Гаго с удар от около 30 метра изненада вратаря на гостите за 2:0.

Лече върна едно попадение в 61-ата минута. Андреа Бертолачи беше изведен в наказателното поле и с техничен прехвърлящ удар намали на 1:2. След това по един гол и на двата тима бяха отменени.

След успеха Рома е на 5-о място със 17 точки, Лече е на 18-а позиция с 8 точки./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 12 КРЪГ
19.11.11
19:00 ч.
Интер – Каляри 2:1
1:0 Тиаго Мота (54), 2:0 Коутиньо (60), 2:1 Ларивей (89)
Катания – Киево 1:2
0:1 Серджо Пелисиер (45-дузпа), 0:2 Паоло Самарко (73), 1:2 Серджо Алмирон (78)
Ювентус – Палермо 3:0
1:0 Симоне Пепе (20), 2:0 Алесандро Матри (48), 3:0 Клаудио Маркизио (65)
20.11.11
16:00 ч.
Парма – Удинезе 2:0
1:0 Джонатан Биабиани (68), 2:0 Себастиан Джовинко (76-дузпа)
20.11.11
16:00 ч.
Сиена – Аталанта 2:2
0:1 Херман Денис (15-дузпа), 1:1 Гаетано Д`Агостино (44-дузпа), 1:2 Херман Денис (53), 2:2 Алесандро Гаци (87)