Бившият испански национал Луис Енрике стартира с домакинска загуба начело на Рома в Серия “А”. “Вълците”, които привлякоха няколко скъпи попълнения, след като станаха собственост на американски консорциум, допуснаха поражение с 1:2 от Каляри във втория кръг. Както е известно, първият кръг бе отложен заради стачка.

Даниеле Конти, син на легендата на Рома Бруно Конти, откри резултата в 68-ата минута след грешка на защитника на домасините Хосе Анхел. Минута по-късно испанецът бе изгонен заради груб фаул. Мостафа Ел Кабир удвои аванса на тима от остров Сардиния в последната минута, а Даниеле де Роси върна едно попадение в добавеното време.

Луис Енрике заложи на ветерана Франческо Тоти в титулярния състав, въпреки че двамата имаха пререкания преди началото на сезона. Принца на Рим и новото попълнение Боян Къркич обаче не успяха да сътворят опасности пред вратата на гостите. Поражението увеличи напрежението върху Енрике, след като "вълците" отпаднаха от Слован (Братислава) в Лига Европа.

Удинезе отговори на отпадането си в плейофите на Шампионската лига с успех с 2:0 като гост на Лече след попадения на Душан Баста и Антонио ди Натале. Фиорентина спечели с 2:0 местното дерби с Болоня. Алберто Джилардино и Алесио Черчи бяха точни за “виолетовите”.

Аталанта редуцира с една точка пасива си от шест точки заради участие в уреждане на мачове през миналия сезон, след като направи 2:2 с Дженоа. Новакът Новара стигна до равенството 2:2 като гост на Киево, след като до 25-ата минута изоставаше с два гола./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 2 КРЪГ
09.09.11
21:45 ч.
Милан – Лацио 2:2
0:1 Мирослав Клозе (12), 0:2 Джибрил Сисе (21), 1:2 Златан Ибрахимович (29), 2:2 Антонио Касано (33)
10.09.11
21:45 ч.
Чезена – Наполи 1:3
0:1 Есекил Лавеци (3), 1:1 Роберто Гуана (24), 1:2 Уго Кампаняро (67), 1:3 Марек Хамшик (87)
11.09.11
13:30 ч.
Ювентус – Парма 4:1
1:0 Щефан Лихтщайнер (17), 2:0 Симоне Пепе (58), 3:0 Артуро Видал (73), 4:0 Клаудио Маркизио (83), 4:1 Себастиан Джовинко (90-дузпа)
11.09.11
16:00 ч.
Катания – Сиена 0:0
11.09.11
16:00 ч.
Киево – Новара 2:2
1:0 Серджо Пелисиер (5), 2:0 Сирил Теро (24), 2:1 Франческо Марианини (27), 2:2 Масимо Пачи (86)
11.09.11
16:00 ч.
Фиорентина – Болоня 2:0
1:0 Алберто Джилардино (20), 2:0 Алесио Черчи (47)
11.09.11
16:00 ч.
Дженоа – Аталанта 2:2
1:0 Мигел Велосо (6), 1:1 Макси Лопес (8), 1:2 Макси Лопес (43), 2:2 Джандоменико Место (55)