Рома разби Лацио в Римското дерби с 4:1, което беше част от 31 кръг на Серия „А“. Така „вълците“ се включиха в битката за второто място класирането. Тимът на Лучано Спалети вече изостава на четири точки от Наполи и има аванс от седем пред четвъртия Фиорентина.

Стефан ел Шаарави откри резултата за Рома в 15-ата минута след асистенция на Лука Дин. Един Джеко удвои в 64-ата минута. Марко Пароло върна едно попадение за Лацио четвърт час преди края.

Алесандро Флоренци направи 3:1 в 83-ата минута, а четири минути по-късно Диего Пероти подпечата победата на „вълците“. „Орлите“ завършиха мача с човек по-малко, след като Уесли Хьод беше отстранен в добавеното време. Лацио е осми в класирането с 42 точки.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!