Рома разби у дома Палермо с 5:0 в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Ивайло Чочев изгледа от резервната скамейка унизителната загуба на своите съотборници.

Начало на головия спектакъл на „Олимпико” даде Един Джеко (30) след асистенция на Миралем Пянич. Това се оказа и единственото попадение за първата част.

След почивката Сейду Кейта (52) удвои аванса на „вълците” след подаване на Един Джеко, който асистира и за първия от головете на египетския национал Мохамед Салах (60, 62), направил резултата 4:0. Раджа Наинголан подаде за второто попадение на египтянина.

Малко преди края на редовното време и Джеко (89) добави второ попадение на сметката си. Босненският национал се разписа за крайното 5:0 след извеждащ пас на Диего Пероти.

След победата си Рома се върна на четвъртото място във временното класиране с 50 точки и 8 по-малко от лидера Ювентус. Палермо е на 16-а позиция с 26 точки и само 3 аванс пред опасната зона.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!