Рома направи драматично домакинско равенство 2:2 със Сасуоло в мач от 14 кръг на Серия „А“, в който навакса два гола пасив. По два попадения вкараха Адем Ляич и Симоне Дзадза. Двата тима завършиха двубоя в намален състав.

Симоне Дзадза откри резултата в 15-ата минута, когато при върната назад топка се хвърли в краката на Морган де Санктис, който би в тялото на играча на Сасуоло и топката се озова във вратата.

Три минути по-късно Дзадза удвои. Той беше изведен сам срещу Де Санктис от Симоне Мисироли и с мощен удар прати топката във вратата на „вълците“.

В началото на второто полувреме домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Даниеле де Роси беше отстранен за втори жълт картон.

В 77-ата минута Адем Ляич върна едно попадение. Той беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Шиме Върсалко. В третата минута на добавеното време Ляич изравни резултата, засичайки центриране по земя на Алесандро Фиоренци. След това и Върсалко беше отстранен от терена за втори жълт картон.

С това равенство Рома не успя да се възползва от грешната стъпка на Ювентус (0:0 с Фиорентина в петък) и разликата между двата тима се запази три точки. „Старата госпожа“ има 35 точки, а „вълците“ са с 32. Сасуоло излезе девети с 19 точки.

Рома - Сасуоло 2:2
0:1 Симоне Дзадза (15), 0:2 Симоне Дзадза (18), 1:2 Адем Ляич (77-дузпа), 2:2 Адем Ляич (90+3)