Рома записа първа победа за 2010 г., след като в мач от 19 кръг на Серия “А” се наложи с 1:0 над Киево.

Единствения гол в мача бе реализиран от Даниеле де Роси още в първата минута, когато италианският национал се разписа с глава след изпълнение на корнер.

В 12-ата минута “вълците” останаха с човек по-малко, когато вратарят Дони бе изгонен за груб фаул срещу Абрускато, който се озова сам срещу бразилския страж след грешка на Жуан и Бурдисо.

В 56-ата минута на мача Рома получи правото да изпълни дузпа, когато Лука Тони бе съборен в наказателното поле от Мандели. Ударът на Давид Писаро обаче бе спасен от Сорентино. Въпреки численото неравенство "вълците" удържаха преднината си до края на двубоя./БЛИЦ