Рома записа първо равенство под ръководството на Аурелио Андреацоли, след като в мач от 28 кръг на Серия “А” направи 1:1 като гост на Удинезе.

След като Андреацоли пое “вълците” преди месец, тимът записа една загуба и три успеха. Победите бяха в последните мача и ремито на “Фриули” спря победния ход на тима.

Ерик Ламела даде аванс на гостите в 20-ата минута, а в 62-рата Луис Муриел изравни, след като от малък ъгъл прокара топката между краката на Маартен Стекеленбург.

Удинезе завърши мача с човек по-малко, след като Томас Орто получи червен картон в 73-ата минута. Равенството не промени класирането на двата тима в класирането. Рома остава на седмо място, а “зебрите” на девето.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 28 КРЪГ
08.03.13
21:45 ч.
Дженоа – Милан 0:2
0:1 Джампаоло Пацини (22), 0:2 Марио Балотели (60)
09.03.13
21:45 ч.
Удинезе – Рома 1:1
0:1 Ерик Ламела (20), 1:1 Луис Муриел (62)