Рома продължава с непостоянното си представяне от началото на сезона, но победи Бари с 1:0 в мач от 16 кръг на Серия “А”.

Вратарят на гостите Жан Жиле спаси дузпа на Франческо Тоти в 20-ата минута, но 10 минути по-късно не успя да спре удара на Жуан.

Тоти центрира от пряк свободен удар на близката греда, където Жуан се бе оказал непокрит.

Малко преди края на първото полувреме крилото на “вълците” Жереми Менез стреля покрай гредата. След интервала Бари ограничи възможностите за гол пред домакините, но не успя да стигне до изравнително попадение.

Нене вкара хеттрик за Каляри при победата с 3:0 над Катания. Сицилианският тим завърши мача с 9 души, след като Мартиньо и Моримото получиха червени картони./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 16 КРЪГ
От 11 декември (събота)
Удинезе - Фиорентина 2:1
0:1 Марио Сантана (31), 1:1 Пабло Армеро (63), 2:1 Антонио ди Натале (80)

Палермо - Парма 3:1
0:1 Алесандро Лукарели (7), 1:1 Маурусио Пиния (51), 2:1 Фабрицио Миколи (61), 3:1 Кристиан Дзакардо (89)

Дженоа - Наполи 0:1
0:1 Марек Хамшик (25)

От 12 декември (неделя)
Болоня - Милан 0:3
0:1 Кевин-Принс Боатенг (9), 0:2 Робиньо (36), 0:3 Златан Ибрахимович (60)

Бреша - Сампдория 1:0
1:0 Николас Кордова (13)

Каляри - Катания 3:0
1:0 Нене (11), 2:0 Нене (27), 3:0 Нене (71)

Лече - Киево 3:2
1:0 Едуард Офере (17), 2:0 Игнасио Пиати (45), 2:1 Мариано Болиачино (55), 3:1 Игнасион Пиати (68), 3:2 Давиде Мандели (90)

Рома - Бари 1:0