Тази вечер станаха ясни финалистите в първото издание на турнира Лига на конференциите. Рома на Жозе Моуриньо си проправи път към финала в Тирана, след като пречупи английския Лестър с минималното 1:0 с попадение на Ейбрахам в реванша и общ резултат 2:1. Фейенорд съумя да стигне до 0:0 в Марсилия, за да запази аванса си от първата среща, когато спечели с 3:2.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Финалната среща е на 25 май.

Рома победи Лестър с 1:0 в реванш от полуфиналите в Лига на конференциите и се класира за финала на турнира в Тирана. Първата среща в Англия завърши 1:1. Единственият гол на „Олимпико” вкара Тами Ейбрахам в 10-ата минута.

В 10-ата минута Тами Ейбрахам се оказа непокрит след центриране от корнер и с глава вкара за 1:0. Малко след това Шмайхел се справи след удар на Пелегрини.

Втората част започна с натиск на Лестър, но „лисиците” трудно създаваха нещо по-опасно пред врататя на домакините.

Едва в 79-ата минута Мадисън реши да стреля от далечна дистанция, но не затрудни Руи Патрисио. Малко след това удар на Залевски беше блокиран.

До края на двубоя Лестър опита натиск, но едва в края силен удар на Мадисън профуча опасно покрай вратата, а Рома триумфира.

РОМА - ЛЕСТЪР 1:0
1:0 Тами Ейбрахам (10)

Съставите на двата отбора:

РоРомама: 1. Руи Патрисио, 23. Джанлука Манчини, 6. Крис Смолинг,2 3. Роджър Ибанес, 2. Рик Карсдорп, 4. Брайън Кристанте, 27. Серхио Оливейра, 7. Лоренцо Пелегрини, 59. Никола Залевски, 22. Николо Дзаниоло, 9. Тами Ейбрахам

ЛЛестърестър: 1. Каспер Шмайхел, 2. Джеймс Джъстин, 6. Джони Еванс, 3. Уесли Фофана, 21. Рикардо Перейра, 22. Киърнън Дюсбъри-Хол, 8. Юри Тилеманс, 10. Джеймс Мадисън, 7. Харви Барнс, 9. Джейми Варди, 37. Адемола Лукман

МАРСИЛИЯ - ФЕЙЕНОРД 0:0