Рома се върна временно на първото място в класирането на Серия “А” след успех с 2:1 като гост на Парма в мач от 36 кръг.

Българският национал Валери Божинов започна като титуляр в състава на “дуковете”, но на полувремето бе заменен от Ернан Креспо.

Рома откри резултата още в петата минута с попадение на капитана си Франческо Тоти. Четвърт час преди края Тадеи удвои, а в 81-ата минута Ландзафаме вкара почетното попадение за Парма.

Домакините завършиха мача с 10 души, след като Луис Хименес получи втори жълт картон в предпоследната минута. Успехът качи Рома на първото място със 74 точки. Интер може да се върне начело, ако в неделя вечерта спечели гостуването си на Лацио. Парма остана на 10-о място с 46 точки./БЛИЦ