Рома спечели дербито на Рим срещу Лацио с 2:0 в мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. Победата се оказа пирова за "вълците", тъй като звездата Мохамед Салах получи тежка контузия в началото на второто полувреме, която може да го извади за дълго време от игра.

Срещата на "Олимпико" започна по прекрасен начин за "вълците", които откриха резултата още в 10-ата минута. Сантиаго Джентилети фаулира Един Джеко малко пред границата на наказателното поле на "орлите", но реферът Паоло Таляванто реши, че нарушението е вътре и отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият Джеко, който не сбърка - 1:0 за Рома.

Лацио имаше възможност бързо да се върне в мача, но след удар на Фелипе Андерсон, топката срещна напречната греда зад Шчесни. В края на първата част Наинголан от Рома стреля от дистанция, но коженото кълбо се отби от десния стълб на вратата на Маркети.

В началото на второто полувреме звездата на домакините Мохамед Салах получи контузия и трябваше да напусне принудително терена.

В 62-ата минута резултатът стана 2:0 за Рома. Жервиньо получи отличен извеждащ пас от Наинголан и се устреми напред, демонстрирайки страхотната си бързина. Котдивоарският нападател нахлу в наказателното поле на Лацио и с прецизен удар по земя изпрати топката в близкия ъгъл на Маркети.

До края на срещата не паднаха повече попадения и домакините се поздравиха с успеха. Рома заема второ място във временното класиране с актив от 26 точки, но "вълците" имат мач повече от третия Фиорентина, който е с 25 пункта и още тази вечер може да измести отбора на Руди Гарсия. Лацио е на 9-та позиция с 18 точки.

РОМА - ЛАЦИО 2:0
1:0 Джеко (10-д), 2:0 Жервиньо (62)

Рома: Шчесни, Дин, Манолас, Рюдигер, Торосидис, Наинголан, Венкьор (63 - Кейта), Фалке, Жервиньо (81 - Итурбе), Салах (58 - Флоренци), Джеко

Лацио: Маркети, Баста, Маурицио, Джентилети, Раду (67 - Кейта), Пароло, Билия, Лулич, Кандрева (82 - Матри), Андерсон, Джорджевич (62 - Клозе)

ИТАЛИЯ СЕРИЯ "А", 12 КРЪГ
07.11.15
19:00 ч.
Верона – Болоня 0:2
0:1 Емануеле Джакерини (6), 0:2 Годфред Донсах (14)
Емполи – Ювентус 1:3
1:0 Масимо Макароне (19), 1:1 Марио Манджукич (32), 1:2 Патрис Евра (38), 1:3 Паоло Дибала (84)