В мач от 18-ия кръг на Серия А Рома съумя да победи като гост Аталанта с 4:1, нанасяйки първото поражение в първенството на "бергамаските", които нямаха загуба в последните си 10 двубоя.  След този успех момчетата на Жозе Моуриньо заемат 5-ото място в класирането с 31 точки, "бергамаските" са трети с 37 т.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Още в първата минута римските "вълци" наказаха съперника, Тами Ейбрахам, който направи и силен мач срещу ЦСКА в София в турнира Лига на конференциите се разписа, копвайки топката над вратаря.

До почивката Рома удвои преднината си. В 27-ата минута Дзаниоло получи отличен пас и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на тима от Бергамо.

В добавеното време на първата част Кристанте си отбеляза автогол, а надеждите на домакините се върнаха.

Аталанта прати топката в мрежата в 68-ата минута чрез Сапата, но след преглед с ВАР попадението не беше зачетено.

Рома стигна и до трети гол, след като Смолинг прати топката под напречната греда с точен прецизен удар в 72-ата минута, а системата ВАР също потвърди, че попадението е редовно.

В 83-ата минута отново Тами Ейбрахам се разписа, а резултатът набъбна до 4:1, което се оказа и крайният резултат в мача.