Рома спечели с 2:1 гостуването си на Фиорентина в мач 9 кръг на Серия „А“. По този начин „вълците“ изместиха „виолетовите“ от първото място в класирането.

Бившият играч на Фиорентина Мохамед Салах беше посрещнат враждебно от феновете на тима от Флоренция, които се бяха екипирали със свирки, за да освиркват египтянина при всяко негово докосване на топката.

Това обаче не попречи на Салах да открие резултата още в седмата минута, когато се разписа с диагонален удар от границата на наказателното поле. Египтянинът не изрази радостта си, а само вдигна мълчаливо ръце и коленичи на терена в молитвена поза.

Жервиньо вкара втория гол в мача в 34-ата минута. Националът на Кот д'Ивоар се озова сам срещу вратаря Чиприан Татарушану и прати топката точно във вратата.

Рома завърши мача в намален състав. Две минути преди края Мохамед Салах беше изгонен, след като за една минута получи два жълти картона.

Домакините се възползваха от численото си предимство и в добавеното време Хума Бабакар върна един гол след асистенция на Борха Валеро. За повече от почетна загуба играчите на Пауло Соуса нямаха време.

Така „вълците“ оглавиха класирането в Серия „А“ с 20 точки, две повече от Фиорентина. „Виолетовите“ са с равен актив с Интер и Лацио, но имат по-добра голова разлика.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 9 КРЪГ
24.10.15
16:00 ч.
Емполи - Дженоа 2:0
1:0 Раде Крунич (44), 2:0 Пьотър Зиелински (57)
24.10.15
19:00 ч.
Капри - Болоня 1:2
1:0 Гаетано Летиция (24), 1:1 Даниеле Гасталдело (47), 1:2 Адам Масина (90+3)
24.10.15
21:45 ч.
Палермо - Интер 1:1
0:1 Иван Перишич (60), 1:1 Алберто Джилардино (66)
25.10.15
13:30 ч.
Сампдория - Верона 4:1
1:0 Луис Муриел (11), 2:0 Ервин Зуканович (29), 3:0 Роберто Сориано (45+1), 4:0 Едер (54), 4:1 Артур Йоница (75)