Рома се наложи с категоричното 5:1 срещу Чезена в първи мач от програмата на 19-ия кръг в Серия "А", игран на "Олимпико" в Рим.

Срещу непретенциозния съперник "вълците" продължиха добрата си серия, като по този начин записаха четвъртата си поредна шампионатна победа.

Звездата на Рома Франческо Тоти откри резултата още в 1-ата минута, а в 8-ата отново той вкара за 2:0. Секунди по-късно Фабио Борини покачи на 3:0 и при този резултат завърши първото полувреме.

През втората част паднаха още три гол. В 58-ата Едер намали за гостите от Чезена. До края на двубоя точни за Рома бяха още Жуан - в 62-ата, както и Миралем Пянич в 70-ата, за да се стигне до крайното 5:1 за селекцията на Луис Енрике.

Във временното класиране на Серия "А" Рома заема 6-ото място с 30 точки, а Чезена е на 18-ата позиция с 15. Лидерът Ювентус е с актив от 38 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 19 КРЪГ
21.01.12
19:00 ч.
Рома - Чезена 5:1
1:0 Франческо Тоти (1), 2:0 Франческо Тоти (8), 3:0 Фабио Борини (9), 3:1 Едер (58), 4:1 Жуан (62), 5:1 Миралем Пянич (70)