Рома се наложи над Емполи с 2:0 в мач от 21-вия кръг на италианската Серия "А". По този начин тимът на Жозе Моуриньо се придвижи временно на трето място в класирането, с равни точки с втория Интер, който утре има градско дерби с Милан.

Рома извоюва успеха си още в началните минути, като това стана след изпълнението на два корнера. Във втората минута Пауло Дибала центрира, а Рожер Ибанес откри резултата с глава. Четири минути по-късно отново световният шампион с Аржентина вдигна топката от ъглов удар, като този път Тами Ейбрахам бе голмайстор на римляните.

Емполи, който нямаше поражение в последните си 6 мача, имаше чудесен шанс да намали в края на първото полувреме чрез Тайрон Ебуехи, който догони една топка, но отблизо успя да стреля над вратата.

Много силен мач за Рома направи централният защитник Крис Смолинг.

В друг мач от кръга по-рано през деня Лече спечели с 2:0 при визитата си на последния Кремонезе, който иначе сензационно стигна до полуфинал срещу Фиорентина за Купата на Италия след елиминиране последователно на Наполи и Рома.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!