Рома спечели с 3:1 при визитата си на Карпи в първия мач от 25-ия кръг на италианската Серия „А” и излезе на трето място във временното класиране преди всички останали срещи.

През първото полувреме отборите не успяха да си вкарат гол, а след почивката „вълците” поведоха с попадение на французина Лука Дин (56) след асистенция на Махамед Салах. Кевин Ласаня (61) изравни след пас на Джери Мбакуго, но Ромас стигна до успеха с късни голове на Един Джеко (84) и асистиралия му Мохамед Салах (85).

След победата си Рома е временно на трета позиция с 47 точки, изоставайки на 9 от лидера Наполи и 7 от втория Ювентус. Карпи е в зоната на изпадащите на 18-о място с 19 точки и на цели 5 от спасителната 17-а позиция, заемана в момента от Сампдория.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!