Рома продължава да преследва първото място в Италия. Римските "вълци" надделяха с 3:1 у дома над СПАЛ и се изравниха по точки с третия Ювентус, който има гостуване на лидера Наполи.

Момчетата от столицата решиха всичко на своя "Олимпико" само за едно полувреме. Те получиха солиден бонус в началото, когато беше изгонен Фелипе от състава на гостите, а после Един Джеко и Кевин Строотман вкараха две попадения, за да убият интригата.

Малко след началото на втората част и Лоренцо Пелегрини се разписа, за да оформи класиката, а малко след неговото попадение Федерико Вивиани вкара почетното попадение за гостите.

Рома събра 34 точки на четвъртото място, на четири зад лидера Наполи. СПАЛ все още е в зоната на изпадащите със своите 10 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"