Рома завърши сезона в Италия с победа срещу вече изпадналия Сампдория. "Вълците" се наложиха с 3:1 на "Олимпико", като едно от попаденията за отбора от Вечния град реализира Франческо Тоти. За Принца на Рим това бе гол номер 207 в Серия "А" и 15-и за вече приключилия шампионат. Мирко Вучинич и Марко Бориело забиха другите два гола за Рома, а за гостите от Генуа се разписа Даниеле Манини. Рома ще участва в Лига Европа, след като завърши на 6-о място.

Преди мача Тоти получи специален трофей за впечатляващото си постижение, с което заема 5-о място във вечната голмайсторска листа на Апенините. В 26-ата минута Манини наказа грешка на Богдан Лобонц и даде аванс на Сампдория. Отговорът на "вълците" дойде веднага и Тоти изравни с техничен удар, който не остави никакви шансове на Анжело Да Коща.

В 70-ата минута Тоти изведе Мирко Вучинич, който вкара за 2:1. Третият гол бе дело на Марко Бориело./БЛИЦ