Фейенорд пречупи Хееренвеен - тима на Марко ван Бастен, със 7:6 след дузпи като гост в осминафинал за Купата на Холандия. Редовното време завърши 2:2 и трябваше да се стигне до лотарията на дузпите. Италианецът Грациdно Пеле откри за гостите в 28-ата минута, но Гоувелеув изравни скоро след почивката. Лекс Имерс отново изведе гранда от Ротердам напред в 66-ата минута, за да се стигне до драма в добавеното време.

Тогава 20-годишният сръбски талант Филип Джуричич прати мача в продължения. В тях не падна гол, а при дузпите по-точни излязоха момчетата на Фейенорд. Любопитно е, че един срещу друг излязоха двама бивши съотборници и европейски шампиони от 1988 г. – Марко ван Бастен (начело на домакините) и Роналд Куман (треньор на Фейенорд). Победител в спора излезе легендарният защитник на Барселона. Именно с негов гол през 1992 г. каталунците спечелиха първата си КЕШ.