Фламенго победи у дома с 2:1 Дуке де Кашас в мач от 2-ия кръг на шампионата “Кариока” за Купата на Рио. Победният гол за гостите беше дело на Роналдиньо от дузпа в 82-ата минута. Първия гол за Фламенго отбеляза друг известен футболист и бивш нападател на ЦСКА (Москва) Вагнер Лав. Вратарят на Фламенго Фелипе получи травма на главата след сблъсък с нападателя на съперника Жилсимар в 20-ата минута. Стражът загуби съзнание за кратко и веднага беше откаран с линейка в болница, откъдето лекарите съобщиха, че състоянието му добро. Фламенго игра с човек по-малко в последния четвърт час заради директен червен картон на резервата Дарио Ботинели за грубо нарушение.

Аржентинският нападател Херман Ерера се разписа два пъти при победата на Ботафого с 3:1 над гостуващия Волта Редонда в друг мач от кръга. Ботафого оглави класирането в група “А” с 6 точки от два мача, следван от Макае със същия точков актив. Резенде е трети с 4 точки, Фламенго е на четвърта позиция с 3 точки./БЛИЦ