Носителят на “Златната топка” за 2005 година Роналдиньо вкара гол за Фламенго, но тимът му направи 3:3 с Баиа в среща от 2-ия кръг на бразилското първенство.

Рони се разписа за 1:1 след половин час игра, след като преди това домакините от Баиа поведоха с гол на Лулиня. В 36-а минута Баиа отново излезе напред в резултата след попадение на Жобсон, но аржентинецът Дарио Ботинели възстанови равенството в 54-ата минута. Егидио направи 3:2 за Фламенго, но Жобсон донесе точка за новака Баиа с втория си гол в мача в последната минута.

Друг мач шампионът Флуминензе надигра с 1:0 като гост Атлетико Гоянензе. Единствения гол реализира Леандро Еузебио в 13-а минута. За победителите на добро ниво се представи бившият халф на Барселона и Челси Деко.