Бразилският Атлетико Минейро стигна до комфортно 2:2 при гостуването си на мексиканския Тихуана в първи четвъртфинален мач за Копа Либертадорес. Бразилците губеха с 0:2 до 53-ата минута след голове за домакините на Дувие Риаскос и Фидел Мартинес. Диего Тардели вдъхнови гостите за частичен обрат, след като намали резултата в 66-ата, а в добавеното време подаде на Луан за крайното 2:2.

За гостите от Минейро игра бившият футболист номер 1 в света Роналдиньо, но въпреки усилията си, 33-годишният плеймейкър не успя да се отличи с изявите си на терена.

В аржентинското дерби Бока Хуниорс и Нюелс Олд Бойс завършиха при нулево реми в първия четвъртфинал на "Бомбонера". Реваншът е другата седмица, но Бока няма да може да разчита на централния си защитник Гилермо Бурдисо, който получи червен картон в добавеното време.