Роналдиньо вкара хеттрик за Милан при победата с 4:0 над последния в класирането Сиена в мач от 20 кръг на Серия “А”. Така “росонерите” съкратиха на 6 точки изоставането си от шампиона Интер, а имат и мач по-малко.

Роналдиньо откри резултата в 12-ата минута от дузпа, отсъдена заради нарушение на вратаря Курчи срещу Марко Бориело. За постъпката си стражът на Сиена получи червен картон. Самият Бориело удвои в 28-ата минута, а Роналдиньо заби нови два гола в последните 12 минута на мача.

Ювентус записа втора поредна загуба в първенството, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на Киево. Единственото попадение в мача бе реализирано от Дженаро Сардо в 33-ата минута. С това поражение мястото на Чиро Ферара като треньор на “Старата госпожа” отново се разклати.

Българският национал Валери Божинов не игра за Парма при домакинското равенство 0:0 срещу Удинезе. “Дуковете” играха един час с човек по-малко, след като в 30-ата минута Даниеле Галопа получи червен картон. Пет минути по-рано Никола Аморузо изпусна дузпа за Парма.

Лука Тони показа, че навлиза в познатата си форма след трансфера от Байерн и вкара два гола за Рома при победата с 3:0 над Дженоа. Този успех и издънката на Ювентус изкачиха “вълците” на трето място в класирането./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А”, 20 КРЪГ
От 16 януари (събота)
Каляри – Ливорно 3:0
1:0 Хоакин Ларивей (3), 2:0 Хоакин Ларивей (50), 3:0 Жеда (64)

Бари – Интер 2:2
1:0 Барето (60-дузпа), 2:0 Барето (63-дузпа), 2:1 Горан Пандев (69), 2:2 Диего Милито (74-дузпа)

От 17 януари (неделя)
Фиорентина – Болоня 1:2
0:1 Дамиан Хименес (28), 0:2 Марко ди Вайо (45), 1:2 Адриан Муту (51)

Сампдория – Катания 1:1
0:1 Кристиан Яма (14), 1:1 Джампаоло Пацини (45-дузпа)

Рома – Дженоа 3:0
1:0 Симоне Перота (17), 2:0 Лука Тони (45), 3:0 Лука Тони (60)

Киево – Ювентус 1:0
1:0 Дженаро Сардо (33)

Аталанта – Лацио 3:0
1:0 Кристиано Дони (5), 2:0 Кристиано Дони (8), 3:0 Симоне Падоин (35)

Милан – Сиена 4:0
1:0 Роналдиньо (12-дузпа), 2:0 Марко Бориело (28), 3:0 Роналдиньо (72), 4:0 Роналдиньо (89)