Ювентус победи с 2:1 у дома Болоня в мач от 8-ия кръг на италианската Серия "А". Кристиано Роналдо и Миралем Пянич бяха точни за торинци, докато за гостите се разписа Данило.

Португалската суперзвезда на "Старата госпожа" откри резултата още в 19-ата минута, след като добре финтира бранител в наказателното поле и с прецизен удар до гредата реализира.

В 26-ата минута Данило засече центриране в наказателното поле и с мощен удар простреля Буфон за 1:1.

Ювентус бе по-добрият тим на терена, но до почивката не успя да реализира ново попадение. Такова обаче падна веднага след началот на второто полувреме. Пянич бе на точното място при рикоширала топка в наказателното поле на Болоня и веднага я прати в мрежата.

Роналдо и Игуаин имаха отлични възможности да вкарат още попадения във вратата на гостите, но намесите на вратаря на Болоня и малшансът оставиха резултата непроменен.

Ювентус вече има 22 точки в актива си и е начело в класирането. Вторият Интер има 18, но и мач по-малко. Болоня е в средата на класирането с 9 точки.