Ал Насър спечели убедително с 5:2 при визитата си на Ал Шабаб и стана третият 1/2-финалист за Купата на краля в Саудитска Арабия.

Мачът не тръгна добре за домакините, след като Яник Ферейра Караско пропусна дузпа в 15-ата минута. Само две по-късно Секо Фофана се разписа за гостите, довкарвайки избита от вратаря топка.

Ал Шабаб все пак успя да изравни в 24-ата минута след гол с глава на Карлос Жуниор след центриране от корнер. Четири по-късно Садио Мане завърши светкавична контраатака и отново даде аванс на гостите.

В 45-ата минута Абдулрахман Гариб направи резултата 1:3 след асистенция на Марсело Брозович.

След почивката в 74-ата минута и Кристиано Роналдо бе изведен по прекрасен начин от Отавио в наказателното поле и останал очи в очи с вратаря се разписа за 1:4.

В 90-ата минута домакините направиха загубата си малко по-почетна с гол на Хатан Бахбри за 2:4, но дълбоко в добавеното време Мохамед Маран оформи крайното 2:5.

С този успех Ал Насър се класира за 1/2-финалите, където ще срещне състава на Ал Халеей.