Кристиано Роналдо започна по блестящ начин новия сезон в първенството на Саудитска Арабия, но реферите му вдигнаха доста кръвното.

Португалецът откри резултата в домакинството на Ал Насър срещу Ал Раид, завършило 1:1.

39-годишният ветеран вече има 61 гола в общо 67 шампионатни мача, откакто се присъедини към тима.

В 34-ата минута Роналдо се извиси след центриране на Садио Мане и с глава заби топката в мрежата за 1:0.

Ал Раид изравни от дузпа в 49-ата минута. Точен беше мароканецът Мохамед Фузаир.

Четвърт час преди края Кристиано промуши кълбото под плонжа на стража на Ал Раид, но се оказа, че е бил в засада и попадението беше отменено. Последното положение за домакините пропусна защитникът Аймерик Лапорт.

След мача Роналдо беше бесен и дори не се прибра в съблекалнята. Той беснееше заради реферите, недоволствайки не само заради отменения му гол, но и заради неотсъдена дузпа.

Старши треньорът на Ал Насър Луиш Кастро заяви на пресконференцията, че отборът му е бил ощетен два пъти.

„Първо голът на Роналдо беше редовен. После не ни дадоха 100-процентова дузпа. Кристиано е меко казано ядосан. Не е на себе си“, коментира специалистът.

Двубоят се игра при много високи температури, макар и късно през нощта, и на няколко пъти бе прекъсван за кратка почивка. Роналдо и останалите футболисти не спираха да пият и да се поливат с вода по време на паузите.